Jego prace biją rekordy. "Nie dbał o to, żeby mieć wpływy"

ArtKompas

Jego prace biją rekordy. "Nie dbał o to, żeby mieć wpływy"

Kolor, przestrzeń i czas to kotwice w życiu i twórczości Wojciecha Fangora. O tym, jak bogaty, wielowymiarowy i różnorodny jest jego dorobek, przypominamy w 100. rocznicę urodzin jednego z największych klasyków współczesności. Twórczość Wojciecha Fangora została już dobrze rozpoznana i doceniona w Polsce oraz na świecie, a szczególnie okres abstrakcyjny w rozwoju twórczym artysty. Tym razem w programie "ArtKompas" w TVN24 GO sprawdzamy, dlaczego Fangor to nie tylko pulsujące koła i fale. 

 

Wystawa obrazów Wojciecha Fangora w Muzeum Narodowym w Gdańsku potrwa do końca marca 2023 roku. 

 

 
Opis programu

ArtKompas to sztuka na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z najważniejszymi artystami i opowieść o najgłośniejszych projektach świata sztuki. Zaglądamy na wystawy, do muzeów, pracowni, galerii i domów aukcyjnych. Odkrywamy tajniki mistrzów i pytamy o ich wpływ na kulturę. Zapraszamy na podróż oczami artysty.

 

Monika Krajewska - reporterka działu zagranicznego. W 2010 roku dołączyła do redakcji "Faktów" TVN. Od 2012 roku przygotowuje materiały do głównego wydania programu. Relacjonowała między innymi igrzyska olimpijskie w Tokio (2020) oraz zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie (2022).

25.12.2022
Data premiery: 2022
Kraj produkcji: Polska