Orlen

Orlen

Czy w rafinerii Orlenu miała miejsce poważna awaria, która groziła brakiem paliwa na stacjach benzynowych? Taka informacja pojawiła się w korespondencji mailowej najważniejszych urzędników z premierem, która prawdopodobnie pochodzi z włamania do poczty szefa kancelarii Michała Dworczyka. Informacji w tej sprawie od ponad pół roku domaga się bezskutecznie wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski.

Choć Daniel Obajtek kierował rządową agencją, a następnie strategicznymi spółkami Skarbu Państwa, uniknął "prześwietlenia" przez służby specjalne – wynika z informacji tvn24.pl. Jak sprawdziliśmy, w przeszłości nie tylko prezes, ale wszyscy członkowie zarządu koncernu PKN Orlen mieli "certyfikaty bezpieczeństwa", gwarantujące dostęp do tajemnic państwa. Obajtek go nie ma.

Zwolnienia w grupie Polska Press i pytania o wagę tej decyzji. Pracę straciło trzech redaktorów naczelnych lokalnych dzienników. Dla opozycji to jasny sygnał, że chodzi o wzmocnienie tuby propagandowej PiS. Decyzja powinna jednak dziwić, bo w kwietniu Sąd Okręgowy w Warszawie wstrzymał transakcję zakupu Polska Press przez Orlen. Barbara Sobska.