Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk

Pieniądze płyną strumieniami, kwoty zwalają z nóg, a to dopiero wierzchołek góry lodowej. Na światło dzienne wychodzą kolejne dotacje, którymi rząd z pieniędzy podatników obdarowuje dyrektora Radia Maryja i Telewizji Trwam. Barbara Sobska sprawdziła, do jakich ministerstw ojciec Tadeusz Rydzyk sięga po pieniądze i o jakich kwotach jest mowa.

Prokuratura Rejonowa w Golubiu-Dobrzyniu odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie urodzin Radia Maryja. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus, której zdaniem podczas uroczystości doszło do "sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób przez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego". 

"Nic nie może usprawiedliwiać przestępstwa wobec osób bezbronnych i małoletnich, a każdy, kto się takich czynów dopuszcza musi być sprawiedliwie osądzony i ukarany" - oświadczył biskup toruński Wiesław Śmigiel.

Są pierwsze, nieliczne oficjalne reakcje po urodzinach Radia Maryja. Sanepid chce wyjaśnień, czy w trakcie zgromadzenia przestrzegano zasad epidemiologicznych. Ponadto, jak dowiedziały się "Fakty" TVN - reakcji po słowach Tadeusza Rydzyka chce prymas Polski. Jednocześnie warto podkreślić, kto na te słowa nie zareagował - a nie zareagowali obecni na uroczystości przedstawiciele władz. Jacek Tacik.