Krzysztof Bosak

Krzysztof Bosak

Poseł Krzysztof Bosak bardzo pomógł transpłciowemu 17-latkowi, choć wyraźnie bardzo nie chciał. W mediach społecznościowych szydził ze zbiórki, jaką Ignacy zorganizował na swoją mastektomię i grzmiał, że tak młodzież się samookalecza "pod płaszczykiem tolerancji". Poseł Konfederacji chciał wyśmiać, a zmobilizował ludzi i zbiórka szybko zakończyła się sukcesem. Maria Mikołajewska.

Mam nadzieję, że cała Zjednoczona Prawica jest za humanitarnym traktowaniem zwierząt - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 wiceminister aktywów państwowych Artu Soboń, odnosząc się do zapowiedzi projektu ustawy PiS dotyczącego ochrony zwierząt. Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak przekonywał, że zakazanie hodowli futerkowej jest "niekonstytucyjne" i że "nie ma możliwości ograniczenia wolności gospodarczej" tej branży.

Wyborcy Krzysztofa Bosaka w II turze głosowania nie mieli wyraźnego faworyta. 52,3 proc. postawiło krzyżyk przy nazwisku Andrzeja Dudy, a 47,7 proc. wskazało Rafała Trzaskowskiego - wynika z sondażu late poll przeprowadzonego przez Ipsos.

Sugestie internautów o tym, że jest gejem, ignoruje, bo "osoba publiczna musi się przyzwyczaić do tego, że ludzie snują różne plotki". Rozważa za to pozwy za oskarżenia o faszyzm, bo "to mnie zniesławia i podmywa zaufanie w oczach wyborców" - mówi w wywiadzie z tvn24.pl Krzysztof Bosak, niedawny kandydat na prezydenta, który w wyborach uzyskał 1 mln 317 tys. głosów.