Krzysztof Bosak

Krzysztof Bosak

Mam nadzieję, że cała Zjednoczona Prawica jest za humanitarnym traktowaniem zwierząt - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 wiceminister aktywów państwowych Artu Soboń, odnosząc się do zapowiedzi projektu ustawy PiS dotyczącego ochrony zwierząt. Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak przekonywał, że zakazanie hodowli futerkowej jest "niekonstytucyjne" i że "nie ma możliwości ograniczenia wolności gospodarczej" tej branży.

Wyborcy Krzysztofa Bosaka w II turze głosowania nie mieli wyraźnego faworyta. 52,3 proc. postawiło krzyżyk przy nazwisku Andrzeja Dudy, a 47,7 proc. wskazało Rafała Trzaskowskiego - wynika z sondażu late poll przeprowadzonego przez Ipsos.

Sugestie internautów o tym, że jest gejem, ignoruje, bo "osoba publiczna musi się przyzwyczaić do tego, że ludzie snują różne plotki". Rozważa za to pozwy za oskarżenia o faszyzm, bo "to mnie zniesławia i podmywa zaufanie w oczach wyborców" - mówi w wywiadzie z tvn24.pl Krzysztof Bosak, niedawny kandydat na prezydenta, który w wyborach uzyskał 1 mln 317 tys. głosów.

Przed drugą turą wyborów prezydenckich Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski walczą o przejęcie elektoratów tych kandydatów, którzy już odpadli. O to, komu udzielą oni poparcia, byli pytani w "Debacie Faktów" w TVN24 sztabowcy Szymona Hołowni, Krzysztofa Bosaka, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia.

Donald Tusk zwrócił się do zwolenników Konfederacji, którzy głosowali na Krzysztofa Bosaka. Na Twitterze napisał, że "różni nas prawie wszystko, dlatego będziemy chcieli z wami wygrać. Z PiS-em wiele was łączy, dlatego będą chcieli was zniszczyć".