WHO

WHO

W ciągu ostatniej doby zarejestrowano ponad 237 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). - Nierealne jest oczekiwać, że większy zespół przyjedzie do Chin w lipcu, by zbadać zwierzęce pochodzenie koronawirusa - oświadczył ekspert do spraw sytuacji kryzysowych WHO dr Mike Ryan.

Można było ocalić więcej ludzkich żyć, gdyby Chiny i Światowa Organizacja Zdrowia działały szybciej - twierdzi profesor Ali Mokdad z waszyngtońskiego instytutu IHME. Jak wynika z nagrań z wewnętrznych spotkań WHO, do których dotarła agencja AP, Organizacja chwaliła ChRL za transparentność i współpracę w walce z pandemią, mimo że Pekin znacznie opóźnił ujawnienie informacji o koronawirusie.

Asystent do spraw zdrowia Białego Domu admirał Brett Giroir zaapelował w piątek w oficjalnym piśmie do zarządu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o natychmiastowe wszczęcie śledztwa w sprawie pochodzenia koronawirusa. Kilka dni temu prezydent Donald Trump zapowiedział, że wstrzyma na stałe płatności USA na rzecz WHO, jeśli nie przestanie ona działać w myśl interesów Chin.

Ekspert Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Mike Ryan podczas środowej wideokonferencji powiedział, że wirus SARS-CoV-2 może stać się endemiczny tak, jak to jest w przypadku wirusa HIV. Wezwał ponownie świat do "ogromnego wysiłku" w walce z pandemią.