Rzecznik Praw Obywatelskich

Rzecznik Praw Obywatelskich

Досі не надходило жодних сигналів про конкретні випадки торгівлі людьми серед біженців з України, які б вимагали втручання Уповноваженого з прав людини, - повідомили у прес-релізі Офісу омбудсмена.

Apel po chińsku to prowokacja, której adresatami są polscy politycy. Widząc chiński alfabet mają poczuć się jak ósmoklasiści z Ukrainy, którzy w Polsce po polsku zobaczą test egzaminacyjny. To będzie dla nich problem, a ponieważ to kolejny z wielu, jakich doświadczają młodzi uchodźcy - jest postulat, by chociaż od tego kłopotu ich uwolnić. Do ministra Przemysława Czarnka zwrócił się między innymi Rzecznik Praw Obywatelskich. Adrianna Otręba.

Nie chodzi tylko o inną narodowość czy kolor skóry. To może dotykać - i to boleśnie - każdego dziecka, również twojego. Bo może akurat jesteś biedniejszy niż sąsiedzi lub nie masz samochodu i dobrego dojazdu ze swojej wsi do najbliższego miasta. A może twoje dziecko jest gejem, ma jakąś niepełnosprawność albo po prostu jest dziewczynką. Czas porozmawiać poważnie o równym traktowaniu w szkole.