Rzecznik Praw Dziecka

Rzecznik Praw Dziecka

- Faktycznie, jestem niespecjalnie znany - mówił Mikołaj Pawlak, gdy niespełna dwa lata temu prawica postanowiła zrobić z niego Rzecznika Praw Dziecka. Dziś już znany jest z pewnością, tylko pytanie: czy bardziej z działań na rzecz dzieci, czy roli żołnierza Zbigniewa Ziobry?

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak rozwija swoją myśl o rzekomych edukatorach seksualnych, którzy mieli "podawać dzieciom środki farmakologiczne, aby zmieniać ich płeć". Teraz dodaje, że "widział takie plecaki, z tymi środkami". Te słowa padły w Senacie, gdzie Rzecznik udzielił informacji o swojej działalności. Koalicja Obywatelska chce jego dymisji. Sebastian Wasilewski.

Do poznańskiej prokuratury nie wpłynęło zawiadomienie dotyczące edukatorów seksualnych, którzy mieli podawać dzieciom tabletki na zmianę płci - taką odpowiedź uzyskała od prokuratury TVN24. Władze Poznania wzywają rzecznika praw dziecka Mikołaja Pawlaka do sprostowania informacji, którą podał. Ten w środę poinformował, że skierował zawiadomienie do Prokuratury Krajowej. Nie dotyczy ono jednak edukatorów w szkołach.

Słowa rzecznika praw dziecka, które znalazły się w centrum uwagi. Mikołaj Pawlak w TVN24 zagłębił się w temat środowiska LGBT i stwierdził, że rozprzestrzenianie idei LGBT jest sprzeczne z polskim patriotyzmem - to nie jedyna jego kontrowersyjna myśl. Takie słowa nie powinny paść z usta człowieka, który ma być rzecznikiem wszystkich dzieci bez względu na orientację - mówi opozycja, a były rzecznik przypomina, że słowa mają moc, a urząd zobowiązuje do godnego piastowania. Sylwia Piestrzyńska.