Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek

Kuratoria oświaty na prośbę ministra edukacji przyglądały się sytuacji w szkołach w czasie ulicznych protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Z danych zebranych przez aktywistę Jakuba Gawrona wynika, że kuratorzy przekazali Przemysławowi Czarnkowi informacje o co najmniej dziewiętnastu zdarzeniach, a kilka spraw skierowali do rzeczników dyscyplinarnych. Większość zgłoszeń było anonimowych.

Minister Przemysław Czarnek ogłasza zmiany. Zakres wiedzy potrzebnej do zdania egzaminu ma być mniejszy o 20-30 procent. Nauczyciele po decyzji nie skaczą z radości, bo nadal niewiele wiadomo na temat tego, czego się uczyć, a czego nie, i co z materiałem, który został już przerobiony. Jacek Tacik.

Ministrowi edukacji marzy się: więcej patriotyzmu, więcej Jana Pawła II i jeszcze więcej konserwatywnych wartości w szkołach. Jednak jedyne, co na razie może zrobić Przemysław Czarnek, to okroić wymagania egzaminacyjne. I to tylko na 2021 rok. Reszta to "marzenia" - jak mówią na prawicy lub "rojenia" - jak słyszymy od edukatorów i opozycji.