ABW

ABW

Заарештовано ще трьох фігурантів справи про шпигунство на користь Росії. Раніше у розслідуванні Агенства внутрішньої безпеки та Люблінського відділу Національної прокуратури було тимчасово заарештовано шістьох осіб.

Michał Jach, który przewodniczy sejmowej komisji obrony narodowej i jest członkiem komisji do spraw służb specjalnych, nie ma dostępu do informacji ściśle tajnych i NATO-wskich - dowiedział się tvn24.pl. - Służby prowadzą postępowanie, nie wiem kiedy się zakończy, nie mam na to wpływu - mówi nam poseł PiS. Jach zasiada w speckomisji od ponad czterech lat, ale służby dotąd go nie prześwietliły.

Niemal pięć lat temu rząd PiS wprowadził monopol państwa na organizację gier na automatach hazardowych. Reforma miała ograniczyć szarą strefę i przynieść miliardowe dochody budżetowi państwa. - Dziś widać, że głównym wygranym tych rozwiązań jest właśnie szara strefa, do której trafiają miliardy nieopodatkowanych dochodów. Porównać to można do prohibicji w Stanach Zjednoczonych, która zbudowała potęgę finansową mafii - ocenia były wiceminister spraw wewnętrznych generał Adam Rapacki.