Katowice

Katowice

"Zachowywanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego jest wypełnieniem przykazania miłości poprzez wzajemną troskę o swoje bezpieczeństwo. Traktowanie zaś sakramentów i sakramentaliów w sposób zabobonny jest zupełnym niezrozumieniem i wypaczeniem ich sensu" - informuje kuria, odsuwając od posługi kapłańskiej duchownego, który wzywał wiernych do zdejmowania maseczek w kościele.

Wózek inwalidzki z dziurą i podstawionym wiadrem zamiast toalety, miska z wodą zamiast umywalki - tak, według jednego z byłych pacjentów, wyglądał oddział covidowy Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu. Przedstawicielka placówki tłumaczy, że oddział - ze względu na przebudowę szpitala - mieści się w stuletnim budynku, gdzie na piętrze znajduje się jedna łazienka i toaleta. A te postanowiono przeznaczyć dla pacjentów wolnych od COVID-19.

Stracił panowanie nad autem i wjechał w pieszego, który szedł chodnikiem. Zamiast udzielić mężczyźnie pomocy, wysiadł z auta i uciekł. Pasażerowie też. Wypadek na skrzyżowaniu w Kaletach (woj. śląskie) nagrała kamera monitoringu. 27-latek, podejrzany o kierowanie volvo i potrącenie pieszego, został tymczasowy aresztowany. Pasażerowie auta też usłyszeli zarzuty.

12 strażackich zastępów gasiło w sobotę pożar, który wybuchł w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach. Ogień objął jedną z sal na siódmym piętrze. Jeszcze przed przybyciem strażaków ewakuowano 20 pacjentów i 10 osób z personelu. Według nieoficjalnych informacji, pożar mógł powstać od papierosa, zapalonego przez jednego z pacjentów.