Francja

Francja

Od czwartej rano w sobotę w Wielkiej Brytanii obowiązuje 14-dniowa kwarantanna dla przybywających z Francji, Malty i Holandii. W piątek wielu podróżnych z Francji próbowało wrócić do Zjednoczonego Królestwa z Francji wszelkimi możliwymi środkami, by uniknąć dwutygodniowej izolacji. Jak podaje BBC, miejsca w pociągach zostały wyprzedane, a bilety lotnicze z Francji znacząco podrożały.

Część przyjeżdżających do Grecji turystów musi przejść test na koronawirusa. Podobną decyzję podejmują Włosi. Europa wciąż walczy z pandemią i z niepokojem patrzy na Stany Zjednoczone - tam znów gwałtownie rośnie liczba osób zakażonych. Maria Mikołajewska.

Z każdym rokiem we Francji przybywa skarg na brutalność i rasizm funkcjonariuszy policji. Zdaniem Sebastiana Roche, jednego z najbardziej znanych i poważanych kryminologów na świecie, Francja ma problem z przemocą i rasizmem służb. – Zarówno Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, jak i sędziowie, nie są chętni karać francuskich policjantów za nadużycie siły – mówi w rozmowie z reporterką TVN24 i TVN24 BiS Anną Kowalską.