Jacek Sasin

Jacek Sasin

Mówimy o konieczności ogromnych inwestycji w energetykę niewęglową, co narzuca nam polityka europejska - stwierdził w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Oświadczył, że "dziś rynek mocy pozwala zapewnić finansowanie energetyki węglowej w Polsce do 2040 roku" i jest "kwestią rozmów" z Komisją Europejską stworzenie takich warunków po tej dacie.

Sejmowa komisja zdrowia przyjęła poprawkę do projektu ustawy, która umożliwi Poczcie Polskiej uzyskanie finansowej "rekompensaty" za wydrukowanie kart do głosowania w nieprzeprowadzonych wyborach prezydenckich 10 maja. Na krytyczne głosy opozycji w tej sprawie odpowiedział Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych, który zajmował się przygotowaniem tych wyborów. Oskarżył politycznych przeciwników o "żarty z logiki" i "bezmiar hipokryzji".

W imieniu polskiego społeczeństwa dzisiaj wysyłamy do pana ministra, wicepremiera Jacka Sasina fakturę opiewającą na prawie 70 milionów złotych, za które wydrukował nikomu niepotrzebnych 30 milionów kart do głosowania - powiedział w czwartek Robert Biedroń, europoseł Lewicy, zamierzający kandydować na prezydenta.

Trwa posiedzenie Sejmu, w czasie którego posłowie mają zająć się między innymi projektem ustawy o tak zwanej tarczy antykryzysowej 4.0. Izba ma się też rozpatrzyć wniosek o wotum nieufności wobec wicepremiera Jacka Sasina. Na początku obrad doszło do pełnej emocji wymiany zdań z udziałem marszałek Sejmu Elżbiety Witek, wicepremiera Piotra Glińskiego i posłów Platformy Obywatelskiej. Poszło o ministra Łukasza Szumowskiego.