Sojusz Lewicy Demokratycznej

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Rozpętała się histeria wobec tego, że wybory nie mogą się odbyć - uznał w "Faktach po Faktach" Łukasz Schreiber (PiS), komentując porozumienie między Jarosławem Kaczyńskim i Jarosławem Gowinem. Zakłada ono, że po 10 maja Sąd Najwyższy uzna wybory za nieważne, a marszałek Sejmu ogłosi nowy termin. - Ta historia służy interesowi obozu rządzącego - komentował Adrian Zandberg (Lewica).

Posłowie Koalicji Obywatelskiej zapowiedzieli złożenie do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia "przestępstwa wyborczego" przez ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. To reakcja na słowa Sasina, że Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych rozpoczęła druk kart wyborczych bez przyjęcia ustawy w sprawie wyborów korespondencyjnych. Zareagowała też Lewica.

Prawo i Sprawiedliwość stworzyło układ w instytucjach, do których wprowadziło najważniejszych polityków. Dzisiaj ci chłopcy, którzy dostali dużo zabawek, pokłócili się o nie - mówił w "Kropce nad i" przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski. W ten sposób ocenił środowe czynności agentów CBA w sprawie prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Zdaniem posła Konfederacji Krzysztofa Bosaka, kandydata na prezydenta, akcja CBA "kompromituje sposób zarządzania służbami specjalnymi przez Mariusza Kamińskiego".