Chiny

Chiny

Stany Zjednoczone potępiły chińskie plany przyjęcia ustawy o bezpieczeństwie narodowym w Hongkongu. - Zatwierdzenie proponowanego prawa zwiastowałoby koniec autonomii zagwarantowanej temu terytorium przez Pekin w 1984 roku - ocenił sekretarz stanu Mike Pompeo.

Władze w Pekinie zaproponują parlamentowi krajowemu projekt prawa o bezpieczeństwie narodowym w Hongkongu - przekazała oficjalna agencja Xinhua. Przepisy mają zostać ogłoszone na rozpoczynającej się w piątek corocznej sesji parlamentu i zakładają między innymi zakaz działalności separatystycznej. Przeciw takim przepisom protestowało w 2003 roku 500 tysięcy mieszkańców Hongkongu.

Co wydarzyło się w Wuhanie? Skąd pochodzi nowy koronawirus, który spowodował pandemię, która z kolei sparaliżowała światową gospodarkę? Media cały czas próbują rozwikłać zagadkę źródła epidemii COVID-19, a szczególnie znaleźć odpowiedź na pytanie, czy wirus SARS-CoV-2 pochodzi z chińskiego laboratorium. Przegląd prasy zagranicznej przygotował redaktor naczelny TVN24 BiS Jacek Stawiski.