Borys Budka

Borys Budka

Przyszłość Platformy Obywatelskiej i pytanie, kto stanie na jej czele. W sobotę na Radzie Krajowej ma pojawić się Donald Tusk i przedstawić swoje plany na powrót do krajowej polityki. To wydarzenie mogłoby być okazją do ogłoszenia zmian w kierownictwie partii. Adrianna Otręba.

Jeżeli Borys Budka zrezygnuje, to jestem gotów wziąć odpowiedzialność za Platformę Obywatelską - mówił w środę w "Faktach po Faktach" w TVN24 prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, odnosząc się do sytuacji w partii i możliwego powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki. Czy to początek walki o władzę w Platformie? Materiał Dawida Rydzka.

23 czerwca ma odbyć się zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej, na którym członkowie partyjnych władz oficjalnie dowiedzą się, że Donald Tusk wraca na fotel przewodniczącego partii - informuje tygodnik "Polityka". O scenariuszu przejęcia przywództwa w PO przez byłego premiera donosi także "Gazeta Wyborcza". Według dziennika taka decyzja miała zapaść na poniedziałkowym spotkaniu szefa PO Borysa Budki z Tuskiem w Sopocie.