CBA

CBA

Prokuratura wraz z CBA prowadzą śledztwo, w którym podejrzewana o złożenie fałszywych oświadczeń majątkowych i wyłudzenie 580 tysięcy jest była posłanka PO Bożena Kamińska - dowiedział się tvn24.pl. - Absurd, bo to znaczy, że ja wyłudziłam więcej, niż otrzymałam przez całą kadencję na utrzymanie swoich biur - mówi była posłanka, która dziś pracuje w Kancelarii Senatu, gdzie zajmuje się m.in rozliczaniem wydatków na biura senatorskie.

Po porannym przeszukaniu domu syna Mariana Banasia przez agentów CBA, prezes NIK nie ma wątpliwości, że to nie przypadek, tylko odpowiedź na opublikowane fragmenty raportu o wyborach kopertowych. Prezes NIK mówi o bolszewickich czasach i o policyjnym państwie w czystej postaci, w którym rządzą służby, a nie premier, prezydent czy parlament. W mocnych słowach zapewniał w środę, że będzie bronił niezależności NIK do końca swojej kadencji. Barbara Sobska.

Wyniki przeprowadzonych badań odcisków palców oraz śladów DNA nie potwierdziły, że Sławomir Nowak miał kontakt z gotówką o wartości ponad 4 milionów złotych, którą znaleziono w dwóch mieszkaniach jego przyjaciela - dowiedział się tvn24.pl. Jedyne dwa ślady DNA Nowaka biegli ujawnili na pudełku po butach, w którym - jak wyjaśnił Jacek P. - były minister miał przekazywać mu pieniądze.