Pieniądze
Partner sekcji

Tak zwany estoński CIT zostanie wprowadzony od stycznia 2021 roku, a nie latem tego roku - poinformował w czwartek szef Ministerstwa Finansów Tadeusz Kościński. Dodał, że resort pracuje nad wprowadzeniem innego - poza obligacjami oszczędnościowymi - bezpiecznego instrumentu finansowego.

Z tygodnia na tydzień składanych jest coraz mniej wniosków o przesunięcie rat kredytowych - mówi prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz. - Spada również liczba skarg od klientów - dodaje.

Platformy marketplace to obecnie jedne z najszybciej rozwijających się miejsc sprzedaży w sieci, odpowiadające za niemal 40% wszystkich zakupów internetowych Polaków. Milion złożonych zamówień w zaledwie 3 lata po starcie przekroczył właśnie marketplace Empiku – platforma jednej z najsilniejszych polskich marek, plasująca się w TOP 3 polskiego rynku e-commerce. Operuje tu już ponad 1000 sprzedawców zewnętrznych, z których czołowa piątka zanotowała w skali minionego roku wzrost obrotów na poziomie 156%. Marka zachęca do współpracy duże i średnie przedsiębiorstwa, oferując im atrakcyjny model rozliczeń oparty wyłącznie na prowizji i dotarcie do milionów nowych klientów.