Ryszard Kalisz

Ryszard Kalisz

Nie ma powodów do protestów ze strony społeczności żydowskiej po odrzuceniu przez Sejm rządowego projektu dopuszczającego ubój rytualny - stwierdził w TVN24 poseł Ryszard Kalisz. Przypomniał, że są w Polsce przepisy dopuszczające ubój rytualny na potrzeby wiary. Zapewnił też, że w Sejmie nie ma nastrojów antysemickich.

Ryszard Kalisz zaprezentował w sobotę w Warszawie deklarację programową stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska. - Stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska utworzyliśmy po to, by wzmocnić tak słabe, w porównaniu do krajów Europy Zachodniej, społeczeństwo obywatelskie - mówił Kalisz otwierając spotkanie stowarzyszenia w klubie Hybrydy w Warszawie.

Klub SLD będzie wnioskował o to, by Ryszarda Kalisza na stanowisku szefa sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka zastąpiła posłanka Sojuszu Stanisława Prządka - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa w źródłach zbliżonych do SLD. "Fakty" dowiadują się, że o fotel szefa komisji ma walczyć również Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska.

- Aleksander Kwaśniewski nie wyklucza kandydowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego - oświadczył europoseł Marek Siwiec. W poniedziałek na antenie TVN24 Ryszard Kalisz, stwierdził, że Kwaśniewski nie będzie startował w żadnych wyborach. - Jeśli Kalisz się nie myli to oznacza, że Europa Plus w pewnym sensie jest osierocona - skomentował to potem szef SLD Leszek Miller.

- Aleksander Kwaśniewski nie będzie startował w wyborach do żadnego Europarlamentu czy do polskiego parlamentu - powiedział w "Faktach po Faktach" Ryszard Kalisz. Zaznaczył jednak, że były prezydent zamierza działać na rzecz obywateli, ale nie chce pełnić żadnej publicznej funkcji.

Konferencją, na której Ryszard Kalisz prezentował w poniedziałek swoje stowarzyszenie Dom Wszystkich - Polska zainteresowali się nie tylko dziennikarze. Przyszedł na nią także starszy mężczyzna, który wdał się w polemikę z Kaliszem, wykrzykując, że nie ma inteligencji emocjonalnej, a ludzi traktuje się, jak frajerów.

Dom wszystkich - Polska - taką nazwę nosić będzie stowarzyszenie Ryszarda Kalisza. Jak zapowiedział polityk na konferencji prasowej, chce być jednym z filarów wspólnej lewicowej listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, na której znalazłyby się m.in. Ruch Palikota, SDPl, Stronnictwo Demokratyczne i ew. SLD. Liderem listy ma być Aleksander Kwaśniewski.

"Szef SLD Leszek Miller upodabnia się do Jarosława Kaczyńskiego i ciągnie partię w kierunku całkowitej izolacji na lewicy, nie pozwólcie na to" - zaapelował do działaczy SLD Janusz Palikot na swoim blogu. "Zatrzymajcie szaleństwo Millera" - dodał.