Ryszard Kalisz

Ryszard Kalisz

Kalisz: Prawo dopuszcza ubój rytualny na potrzeby religijne

Nie ma powodów do protestów ze strony społeczności żydowskiej po odrzuceniu przez Sejm rządowego projektu dopuszczającego ubój rytualny - stwierdził w TVN24 poseł Ryszard Kalisz. Przypomniał, że są w Polsce przepisy dopuszczające ubój rytualny na potrzeby wiary. Zapewnił też, że w Sejmie nie ma nastrojów antysemickich.

Kalisz przedstawił deklarację programową

Ryszard Kalisz zaprezentował w sobotę w Warszawie deklarację programową stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska. - Stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska utworzyliśmy po to, by wzmocnić tak słabe, w porównaniu do krajów Europy Zachodniej, społeczeństwo obywatelskie - mówił Kalisz otwierając spotkanie stowarzyszenia w klubie Hybrydy w Warszawie.

Prządka i Szmajdzińska będą walczyć o fotel po Kaliszu

Klub SLD będzie wnioskował o to, by Ryszarda Kalisza na stanowisku szefa sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka zastąpiła posłanka Sojuszu Stanisława Prządka - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa w źródłach zbliżonych do SLD. "Fakty" dowiadują się, że o fotel szefa komisji ma walczyć również Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska.

Siwiec zaprzecza słowom Kalisza: Kwaśniewski nie wyklucza kandydowania do PE

- Aleksander Kwaśniewski nie wyklucza kandydowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego - oświadczył europoseł Marek Siwiec. W poniedziałek na antenie TVN24 Ryszard Kalisz, stwierdził, że Kwaśniewski nie będzie startował w żadnych wyborach. - Jeśli Kalisz się nie myli to oznacza, że Europa Plus w pewnym sensie jest osierocona - skomentował to potem szef SLD Leszek Miller.

Kalisz: Kwaśniewski nie będzie kandydował w żadnych wyborach

- Aleksander Kwaśniewski nie będzie startował w wyborach do żadnego Europarlamentu czy do polskiego parlamentu - powiedział w "Faktach po Faktach" Ryszard Kalisz. Zaznaczył jednak, że były prezydent zamierza działać na rzecz obywateli, ale nie chce pełnić żadnej publicznej funkcji.

Incydent na konferencji Kalisza. "Nas będą kołować, jak frajerów"

Konferencją, na której Ryszard Kalisz prezentował w poniedziałek swoje stowarzyszenie Dom Wszystkich - Polska zainteresowali się nie tylko dziennikarze. Przyszedł na nią także starszy mężczyzna, który wdał się w polemikę z Kaliszem, wykrzykując, że nie ma inteligencji emocjonalnej, a ludzi traktuje się, jak frajerów.