Ministerstwo Aktywów Państwowych

Ministerstwo Aktywów Państwowych

Ministerstwo Aktywów Państwowych przyznaje, że Skarb Państwa sprzedał akcje Orlenu, żeby nie ogłaszać wezwania na kupno blisko 50 procent akcji należących do innych udziałowców. W przeciwnym razie musiałby wpłacić do depozytu maklerskiego ponad 18 miliardów złotych. Jednak zdaniem ekspertów prawa handlowego takie wezwanie musi być ogłoszone. Wyjaśniamy, dlaczego i jakie mogą być konsekwencje braku wezwania.

Należąca do Skarbu Państwa spółka Enesta narzuca części swoich klientów znacznie wyższe ceny za energię pomimo prawomocnych decyzji sądu nakazujących respektowanie podpisanych wcześniej umów - ustalił portal tvn24.pl. Prezes Enesty, który przyszedł na stanowisko z ośrodka ruchu drogowego, unika odpowiedzi na nasze pytania. Poseł opozycji działania spółki nazywa "bandyterką".

Były minister energii Krzysztof Tchórzewski zeznał, że bezpośrednio nie wpływał na spółki Energa i Enea, które miały finansować budowę nowego bloku elektrowni w Ostrołęce. Członkowie zarządów tych spółek mówią z kolei o "przymuszaniu" i "piśmie dyscyplinującym" szefa resortu. To wiedza z akt Najwyższej Izby Kontroli, do których dotarli dziennikarze tvn24.pl i magazynu "Czarno na białym". Według NIK projekt rozbudowy doprowadził do "bezpowrotnego utracenia 1,3 miliarda złotych".

Sposobem rządu na rozwiązanie problemu rolników ma być holding spożywczy. Minister aktywów państwowych Jacek Sasin mówi, że prace nad projektem "galopują". Plany Prawa i Sprawiedliwości wielu kojarzą się z powrotem do czasów słusznie minionych. Barbara Sobska.

Spółki Skarbu Państwa kierują swoich pracowników do pracy w infolinii Głównego Inspektoratu Sanitarnego, o co zabiegało Ministerstwo Aktywów Państwowych - dowiedział się portal tvn24.pl. Nasze informacje potwierdziły służby prasowe PKO BP oraz Polskiego Holdingu Hotelowego. Rzecznik MAP Karol Manys powiedział nam, że firmy "udzielają wsparcia wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba".