Polska

Polska

Problem, z którym zwrócił się do Kontakt 24 widz dotyczy wielu pacjentów, którzy muszą podejmować leczenie za granicą. Czy muszą poddać się kwarantannie? Jak w tym czasie mają wykonać dodatkowe, konieczne badania lekarskie? Odpowiedzi w "Koronawirus. Raporcie" szukał Łukasz Karusta.

Raport z katastrofy w Smoleńsku jest gotowy, ale jego publikacja zostanie przełożona o "kilka dni" - ogłosił na antenie Polskiego Radia 24 Antoni Macierewicz, przewodniczący komisji badającej przyczyny katastrofy. Z nieoficjalnych informacji tvn24.pl wynika, że dokumentu nie zna prokuratura, która prowadzi od dziesięciu lat śledztwo.

Według danych Ministerstwa Zdrowia 8 kwietnia przyniósł najwyższy bilans dzienny zmarłych zakażonych koronawirusem - tego dnia poinformowano o śmierci 30 osób. W sumie koronawirus był przyczyną śmierci 159 osób w Polsce. Większość z nich to osoby powyżej 70. roku życia, ale jak podkreślają eksperci, COVID-19 nie dotyczy tylko osób starszych. Artykuł na bieżąco, na bazie danych Ministerstwa Zdrowia, aktualizuje redakcja portalu tvn24.pl.

Policjanci z oświęcimskiej drogówki wyłapywali piratów drogowych, gdy przez uchylone okno do radiowozu wszedł kot. - Policjanci sądzą, że podpatrywał ich taktykę służby związaną z wyłapywaniem piratów drogowych, aby te umiejętności wdrożyć w celu skutecznego łapania myszy - śmieje się Małgorzata Jurecka, rzecznik oświęcimskiej policji.

49-letni mieszkaniec Opolszczyzny rozbił swój samochód w rowie. Badanie wykazało, że miał niemal dwa promile alkoholu w organizmie. Nie dość, że był pijany, to wyszło na jaw, że obowiązuje go kwarantanna. Policjanci skierowali wniosek o jego ukaranie do sądu, o sprawie poinformowano też sanepid.

W szpitalu zmarła 68-letnia pensjonariuszka domu pomocy społecznej w Koszęcinie. To pierwsza zakażona koronawirusem i druga ofiara śmiertelna COVID-19 w tej placówce. Pozostałe kobiety są na kwarantannie, dzisiaj pobierane są od nich wymazy do badań. Opiekunka, pani Monika, jest z nimi bez przerwy od 28 marca. Nie widuje swoich dzieci. Pomagają jej dwaj wolontariusze. Brakuje rąk do pracy.