Donald Trump

Donald Trump

Donald Trump oświadczył w sobotę, że zamknięcie Nowego Jorku z powodu pandemii nie jest wymagane. Wcześniej prezydent USA mówił, że rozważa objęcie kwarantanną stanów Nowy Jork i New Jersey oraz części Connecticut. W stanie Nowy Jork przesunięto termin prawyborów prezydenckich.

Nie ma potrzeby gromadzenia zapasów - zapowiedział prezydent USA Donald Trump, odpowiadając na obawy części Amerykanów i doniesienia o masowym wykupywaniu towarów. Dodał, że sklepy w Stanach Zjednoczonych pozostaną otwarte. Konferencja prezydenta USA odbyła się już po ogłoszeniu przez Fed obniżki stóp procentowych.

Gala wręczenia Złotych Malin została w sobotę odwołana w Los Angeles z powodu pandemii koronawirusa. W tym roku nagrody dla najgorszych filmów miały zostać wręczone po raz 40. Wcześniej organizatorzy imprezy zapewniali, że epidemia nie przeszkodzi w przeprowadzeniu ceremonii.

Donald Trump powiedział w piątek na konferencji prasowej, że prawdopodobnie podda się testowi na koronawirusa. Dziennikarze pytali wcześniej prezydenta USA, dlaczego nie poddał się kwarantannie, mimo iż był w towarzystwie osób, które okazały się zakażone.

Joe Biden wygrał wtorkowe prawybory demokratów w stanach Idaho, Missouri, Missisipi i Michigan. Tym samym znacząco wysuwa się na prowadzenie w walce o partyjną nominację w wyścigu o Biały Dom. Były wiceprezydent USA oraz jego główny rywal senator Bernie Sanders z powodu koronawirusa odwołali zaplanowane na wtorkowy wieczór spotkania wyborcze w stanie Ohio.

Prezydent USA Donald Trump zwrócił się we wtorek do Amerykanów o zachowanie spokoju, ponieważ - jak podkreślił - koronawirus odejdzie. Dodał, że nie widzi powodu, by poddać się testom na obecność koronawirusa, mimo że leciał samolotem z osobą, która może być zakażona. Trump zapewnił, że czuje się dobrze i nie ma symptomów zakażenia wirusem.