Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski

Ponad sto inwestycji odłożonych na później, droższe parkowanie w centrum, niewykluczona podwyżka cen biletów na komunikację miejską. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wyszedł przed kamery i powiedział, że idą trudne czasy. Budżet w czasie pandemii muszą łatać też inne miasta. Łukasz Wieczorek.

Od czasów prezydenta Warszawy z Unii Wolności Marcina Święcickiego, poprzez okres rządów Lecha Kaczyńskiego z PiS, aż po kadencję Hanny Gronkiewicz-Waltz z PO wszystkie projekty rozbudowy oczyszczalni ścieków Czajka zakładały budowę kolektorów ściekowych pod dnem Wisły. Tę koncepcję forsowano jako najlepszą. Gorzej było z realizacją projektu. 

Nowa Solidarność musi poczekać. Teraz "Czajka" stała się priorytetem. Rafał Trzaskowski wstrzymuje na razie ruch i walczy z kryzysem w Warszawie, bo za awarię ściekową może słono zapłacić. Pomaga mu rząd - jest sztab kryzysowy i pierwsze podjęte decyzje. Dawid Rydzek.

Nie zamierzam zakładać ruchu, który kiedykolwiek miałby być partią polityczną. Dalej jestem przecież członkiem Platformy Obywatelskiej. To ma być uzupełnienie - deklarował w "Faktach po Faktach" TVN24 prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, lider nowo powstającego ruchu obywatelskiego.

Sąd Najwyższy stwierdził w poniedziałek po godzinie 13 ważność wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta. Wcześniej odbyło się posiedzenie, na którym przedstawiono opinie i sprawozdania dotyczące tej kwestii. Dokładnie 21 dni temu Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki wyborów. 12 lipca na drugą kadencję wybrany został Andrzej Duda, który pokonał Rafała Trzaskowskiego. 

Już pod koniec lipca będziemy mówili, co robimy dalej, jakie będą pierwsze inicjatywy, które mają nas zintegrować - mówił na spotkaniu ze swoimi sympatykami w Warszawie Rafał Trzaskowski. - Przez cały czas będziemy pracować, pod koniec sierpnia na pewno będziemy mieli odpowiedź na większość pytań, które was nurtują - zapowiedział były kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich.