Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski

Donald Tusk zwrócił się do zwolenników Konfederacji, którzy głosowali na Krzysztofa Bosaka. Na Twitterze napisał, że "różni nas prawie wszystko, dlatego będziemy chcieli z wami wygrać. Z PiS-em wiele was łączy, dlatego będą chcieli was zniszczyć".

Dobrze przygotowana debata przed drugą turą wyborów, w której coś się będzie działo, może dużo zmienić - mówił w TVN24 doktor habilitowany Mikołaj Cześnik z Uniwersytetu SWPS. Jego zdaniem, "w ogniu pytań może się okazać, że powie się o słowo za dużo i w związku z tym szanse na wygraną zostaną zniweczone".

Ta debata, organizowana przez cztery redakcje, miałaby rekordowe zasięgi, miałaby rekordową liczbę widzów i tylko to powinno być dla polityka ważne, nic innego - powiedział w TVN24 Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny onet.pl. Podkreślił, że debatę prezydencką, organizowaną przez TVN, TVN24, Onet i WP, mogliby obejrzeć także wyborcy głosujący za granicą. Dziennikarz Wirtualnej Polski Marek Kacprzak, który ma być jednym ze współprowadzących, ocenił, że "sztab Andrzeja Dudy ewidentnie ma problem z tym zaproszeniem". - Wychodzenie ze strefy komfortu jest dla prezydenta ewidentnie bardzo nie na rękę - dodał.

Dzisiaj musimy zorganizować debatę, w której będziemy rozmawiali o prawdziwych problemach - powiedział Rafał Trzaskowski w Tczewie, uzasadniając wyrażoną wolę udziału w debacie prezydenckiej przed drugą turą wyborów, organizowanej przez TVN, TVN24 i największe polskie portale: Onet oraz WP. Udziału nie potwierdził do tej pory ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda. - Po prostu porozmawiajmy. Może właśnie w taki sposób, żeby nie znać wcześniej wszystkich pytań - zaapelował kandydat Koalicji Obywatelskiej.