Ciekawostki

Ciekawostki

Odcięte od czasów II wojny światowej podziemia Kamiennej Góry w Lubaniu być może już wkrótce odsłonią swoje sekrety. Przez ostatnie kilka lat pasjonaci historii podejmowali różnego rodzaju próby sprawdzenia korytarzy - udało się nawet wpuścić do środka kamerę i zobaczyć ich fragmenty. Jednak dopiero teraz, pierwszy raz od 76 lat, pojawia się realna szansa na dokopanie się do nieodkrytych przestrzeni.

Nazywali ich barbarzyńcami, chociaż jako pierwsi przetłumaczyli na swój język Nowy Testament. Poza tym szanowali przodków, no i robili biżuterię, która zawstydziłaby słynnego Gustawa Fabergé. Poznajcie Gotów, o których wiemy coraz więcej dzięki odkryciom poznańskich archeologów.

Uwięzionego młodego jelenia zauważyli grzybiarze i od razu wezwali pomoc. Zwierzę wpadło do bunkra z czasów II wojny światowej. Strażacy musieli odkopać zawalone ziemią boczne wejście do schronu, żeby wyciągnąć jelenia.

Londyńskie ogrody królowej Elżbiety otwierają się na spacerowiczów – po raz pierwszy obecność na terenie wokół Buckingham Palace nie będzie związana z koniecznością korzystania z usług przewodnika.

Na terenie Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie (woj. lubelskie) można zobaczyć niewielkie stado kóz alpejskich. Zwierzęta nie tylko doskonale radzą sobie z "koszeniem" trawy, ale też racicami napowietrzają glebę.