Wojsko Polskie

Wojsko Polskie

Dzięki nim seniorzy mogą zobaczyć wnuki, a osoby samotne dostają ciepły posiłek. Nie są na pierwszej linii frontu, ale ich wkład w walkę z pandemią jest olbrzymi. Żołnierze od ponad roku wspierają służby i pomagają pacjentom. Pracy wojska w pandemii przyglądał się Łukasz Wieczorek.

Akademia Sztuki Wojennej zorganizowała w połowie marca ćwiczenia dla ponad 200 osób. Zajęcia nie zostały od razu przerwane mimo stwierdzenia zakażeń koronawirusem wśród studentów - ustalił tvn24.pl. Rzecznik uczelni potwierdził, że doszło do dziewięciu zakażeń, ale zapewnił, że reżim sanitarny był zachowany, a ćwiczenia były niezbędne "dla osiągnięcia celów dydaktycznych".

Opozycja pyta o karabinek Grot, słynną broń, którą tak bardzo swego czasu zachwalał były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Tak bardzo, że minister podpisał umowę na zakup słynnych karabinków jeszcze przed zakończeniem ich testów. Stąd pytania - skąd taki pośpiech, co z wadami i dlaczego na broń, która nie jest dobrze oceniania przez ekspertów, państwo wydało krocie? Maria Mikołajewska.

Po 60 latach od oblotu pierwszego prototypu Siły Powietrzne uroczyście i symbolicznie zakończyły szkolenie młodych pilotów na samolotach TS-11 Iskra. Te zadania wypełniają teraz maszyny M-346 Master, którym w Polsce nadano imię Bielik. Zmianę warty lotnicy uczcili specjalną sesją filmową i fotograficzną w przestworzach i na ziemi.

Pułkownik Dariusz Kalbarczyk należał do elity wojskowych służb specjalnych. Na ostatnią misję wysłano go do Iranu. Tam, dwa lata temu, polski oficer zginął w niejasnych okolicznościach. Służby specjalne i prokuratura nie są w stanie precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie, co stało się z pułkownikiem Kalbarczykiem. Reportaż Patryka Szczepaniaka "Śmierć polskiego szpiega w Iranie".