Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg

Facebook zaczyna myśleć o czasach, kiedy Mark Zuckerberg nie będzie już prezesem. Rada dyrektorów spółki zaproponowała odebranie większości głosów założycielowi firmy w przypadku jego odejścia.

Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił na swoim profilu, że po narodzinach swojej córki weźmie dwumiesięczny urlop tacierzyński. Szef portalu społecznościowego nazwał to "bardzo osobistą decyzją" - pisze w sobotę BBC.

Za kulisami 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ działo się wiele. W czasie przygotowań do jednego z najważniejszych spotkań, które odbyły się w niedzielę, w trakcie jednej z transmisji na żywo dało się słyszeć fragment rozmowy Angeli Merkel i Marka Zuckerberga. Kanclerz Niemiec pytała poważnie o mowę nienawiści w internecie i działania, jakie powinno się w tej mierze podjąć. Twórca największego serwisu społecznościowego świata odpowiadał raczej zdawkowo.

Mark Zuckerberg organizuje wydarzenie na Facebooku. "Q&A with Mark" to szansa na zadanie pytania twórcy Facebooka. Zuckerberg nawiązuje do tradycji piątkowych spotkań, które organizuje dla swoich pracowników.

Mark Zuckerberg na konferencji prasowej zaprezentował nowe narzędzie wyszukiwania danych przez Facebooka. Graph Search będzie przeszukiwał bazę danych portalu, skupiając się na zdjęciach czy wydarzeniach, które zostały nam udostępnione.

Facebook zapowiedział właśnie spore zmiany w ustawieniach prywatności na swoim serwisie. Do końca grudnia mają one stać się bardziej przejrzyste i łatwiejsze w obsłudze. To pierwsza zmiana w polityce prywatności firmy, na którą nie mieli wpływu użytkownicy portalu. W ten poniedziałek facebookową demokrację ostatecznie pogrzebały wyniki głosowania w sprawie zmian zasad funkcjonowania serwisu.

Zakończyło się głosowanie użytkowników Facebooka w sprawie zmian zasad funkcjonowania portalu. Zdecydowana większość była przeciwna ich wprowadzeniu. Ale frekwencja była zdecydowanie za niska, by zablokować propozycje Marka Zuckerberga.