Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo

Prezesi sądów apelacyjnych w całej Polsce podjęli decyzję, że do czasu wyjaśnienia sprawy wycieku danych z Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, oświadczenia majątkowe sędziów nie będą dostępne na stronach internetowych sądów. Przestępcy już zaczęli wykorzystywać ukradzione dane.

Jak podał w piątek Reuters, sztab wyborczy prezydenta USA Donalda Trumpa został bezskutecznie zaatakowany przez hakerów, którzy prawdopodobnie powiązani są z rządem Iranu.

Umowa podpisana w środę w Warszawie przez przedstawicieli sił zbrojnych Polski i Stanów Zjednoczonych przewiduje współpracę w zakresie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni, w tym wzmacnianie wspólnych zdolności obronnych i wymianę informacji. - Zyskujemy dostęp do najlepszych praktyk, doświadczeń wypracowanych przez siły zbrojne Stanów Zjednoczonych. Z drugiej, po stronie polskiej są kompetencje, jest wielu znakomitych ekspertów, którzy już dziś na bieżąco współpracują z wojskami amerykańskimi - powiedział wiceminister obrony Tomasz Zdzikot.

Ryzykowne i bezprawne cyberataki rosyjskiego wywiadu dotknęły obywateli w wielu krajach, w tym w Rosji, i kosztowały gospodarki krajowe miliony. Odpowiemy na to - oznajmił we wtorek Jeremy Hunt. Brytyjski minister spraw zagranicznych oskarżył rosyjski Główny Zarząd Wywiadowczy (GRU) o przeprowadzanie od wielu lat cyberataków na instytucje na całym świecie. Według rosyjskiego MSZ, oskarżenia te są niewiarygodne i jest to element kampanii mającej zaszkodzić rosyjskim interesom.