Solidarna Polska

Solidarna Polska

Hejter idzie po mandat. Kim jest polityk, którego boją się nawet na prawicy?

Mówią, że wziął się znikąd, ale on dobrze wie, kim jest. Jako nastolatek chował ojcu "Gazetę Wyborczą". Gdy po latach został radnym, planował "odkażanie" szczecińskich ulic po uczestnikach Marszu Równości. TPotem żałował. Oskarżany o mowę nienawiści Dariusz Matecki walczy o głosy głównie na szczecińskiej prowincji, w sieci sekunduje mu skrajnie prawicowy elektorat.

Dwa anonimy, trzech prokuratorów i proces z tajnymi przesłuchaniami. W tle bracia Ziobro i walka o bank

Proces karny, który trwa przed stołecznym sądem, odsłania kulisy walki o zachowanie kontroli nad Bankiem Pekao przez środowisko polityczne ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Po tym, gdy na sali sądowej kilkukrotnie padło nazwisko ministra sprawiedliwości oraz jego brata, sędzia nagle zarządziła przerwę, a po niej utajniła rozprawę, która do tego momentu odbywała się jawnie.

Partia Zbigniewa Ziobry zmienia nazwę

Skład ten sam, ale nazwa nowa. Solidarna Polska zmienia solidarność w nazwie na suwerenność i pod nowy szyldem przygotowuje się do wyborów. Zmiana wizytówki ma się opłacić politycznie, ale na finanse partii też może mieć wpływ. Maciej Zalewski.

Twitterowa hejterka i jej związki z Prokuraturą Okręgową w Gdańsku

O Jarosławie Kaczyńskim pisze "pseudo strateg", a o Mateuszu Morawieckim "sługus i zamordysta" - atakuje niezależnych prokuratorów, promuje Solidarną Polskę oraz antyukraińską i antyszczepionkową narrację. Kilka tygodni temu szczególnie intensywnie osoba ta włączyła się w akcję hejterską, związaną ze śmiercią syna posłanki Magdaleny Filiks. Śledztwo dziennikarzy "Superwizjera" TVN i Wirtualnej Polski wskazuje, że za profilem na Twitterze może stać pracownica Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Łukasz Łubian.

Czy MS_Madzia z Twittera i asystentka prokuratora z Gdańska to jedna osoba? W tle śmierć syna posłanki

Twitterowe konto MS_Madzia (Magda Lena) atakuje niezależnych prokuratorów, nachalnie promuje treści rozpowszechniane przez polityków Solidarnej Polski, a kilka tygodni temu szczególnie intensywnie włączyło się w akcję hejterską związaną ze śmiercią syna posłanki Magdaleny Filiks. Śledztwo dziennikarzy "Superwizjera" TVN i Wirtualnej Polski pozwala na wskazanie, że za profilem może stać pracownica Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.