Ropa naftowa

Ropa naftowa

Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw spadają z najwyższych poziomów od 11 tygodni. Notowania surowca są pod presją, bo Rosja planuje rozpoczęcie od lipca łagodzenia cięć dostaw swojej ropy - informują maklerzy.

Ropa w USA powiększa spadki cen - w trzy dni surowiec stracił 1/10 swojej wartości, w sumie od końca kwietnia potaniał o około 16 procent. Notowaniom ropy szkodzi coraz bardziej agresywna polityka handlowa USA - oceniają maklerzy.

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są blisko 48 dolarów za baryłkę, a benzyna zdrożała o 6,8 proc. w reakcji na szalejącą burzę tropikalną Harvey w Teksasie, co spowodowało zmniejszenie produkcji ropy i konieczność zamknięcia rafinerii w tym regionie - podają maklerzy.

Ceny ropy rosną na giełdach, a na stacjach drożeje paliwo. Wszystko przez to, że po raz pierwszy od 15 lat producenci ropy nienależący do Organizacji Państw Eksportujących Ropę (OPEC) doszli do porozumienia. W sobotę wieczorem potwierdzili decyzję o redukcji wydobycia od 1 stycznia o blisko 560 tys. baryłek dziennie - powiedział minister Kataru ds. energetyki i przemysłu Muhammad ibn Salih as-Sada. To złe wieści dla kierowców.

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku zniżkują o ponad 1 procent. Surowiec zaliczy kończący się tydzień jako "spadkowy" - ze zniżką cen o 4,7 proc., po raz pierwszy od ponad miesiąca - podają maklerzy.

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają o 1,5 proc. Zapasy surowca w USA są coraz wyższe. Zbliża się spotkanie producentów ropy w Dosze - podają maklerzy.