Ceny żywności

Ceny żywności

Była królową zup. Rosół z tłustymi okami, krupnik na żeberkach, pomidorowa z kleksami śmietany. Dziś biała bułka maczana w mleku. Bo drogo, ręce i zęby już nie te, no i Stefana zabrakło. Według badania PolSenior2 około 10 procent osób starszych jada mniej posiłków niż rekomendowane minimum. A problemem jest nie tylko ilość jedzenia, ale też jakość. Ryzyko niedożywienia dotyczy już prawie co czwartego seniora.

Międzynarodowy dzień walki z marnowaniem jedzenia to powód, by kolejny raz apelować i o tym mówić. Polacy wyrzucają za dużo - marnują jedzenie i pieniądze. Dla przykładu tylko jedno jabłko wyrzucone do kosza to zmarnowanie około 70 litrów wody, która była potrzebna do jego wyprodukowania. Praktycznych wskazówek, co zrobić, by nie marnować, szukała Katarzyna Rosiewicz.

Czasy ciężkie, ale ludzie władzy dla ludzi w Polsce mają dobre rady, jak żyć - mniej jeść, zbierać chrust, ocieplać domy i zaciskać zęby. Wszystko to z optymizmem. W sumie słuchając tego można by się uśmiechnąć, gdyby nie to, że do śmiechu nie jest. Aleksandra Kąkol.