Lewica

Lewica

Mija pół roku odkąd w Polsce wprowadzono obowiązek zasłaniania ust i nosa. Raz ten nakaz był łagodniejszy, teraz wszyscy musimy go przestrzegać, ale nie wszyscy widzą w tym sens, powołując się na wątpliwości prawne. Żeby to zmienić, Lewica złożyła w Sejmie projekt ustawy, która da ministrowi zdrowia prawo zarządzenia powszechnego obowiązku. Pracuje też nad tym Prawo i Sprawiedliwość. Materiał Barbary Sobskiej.

Niewydolności ochrony zdrowia możemy doświadczyć już w przyszłym tygodniu - mówił w czwartek w Sejmie w rozmowie z TVN24 poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski. Politycy opozycji krytykują rząd za działania związane z pandemią COVID-19. - W tym momencie jest nowa strategia po to, aby zapobiec wzrostowi zachorowań - przekonuje jednak poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Ast.

Niedoświadczona posłanka, która dokonała właśnie niespodziewanej politycznej wolty. W tym tygodniu dom Hanny Gill-Piątek zamienił się w sztab kryzysowy, a ona - dotąd jedna z 49 posłów Lewicy - stała się pierwszym przedstawicielem Szymona Hołowni w Sejmie. W rozmowie z nami przyznaje, że nie ostatnim. 

O jednego posła chudsza jest Lewica. Posłanka Hanna Gill-Piątek wystąpiła z partii Wiosna i wstąpiła do Ruchu Polska 2050. Od teraz będzie współpracowała z Szymonem Hołownią. Będzie też jego pierwszym posłem w parlamencie. Adrianna Otręba.