Kraków

Kraków

W maju politycy Prawa i Sprawiedliwości wzięli udział w Festiwalu Smaków w świętokrzyskiej Tokarni. Były wspólne tańce i trzymanie się za ręce. Nie było dystansu i maseczek. A wtedy obowiązywały jeszcze covidowe obostrzenia. Było zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, ale ani policja, ani prokuratura nie dopatrzyły się w tej sytuacji powodów do wszczęcia śledztwa.

Władze jednego z wydziałów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zdecydowały, że studenckie staże oraz praktyki terenowe będą dostępne wyłącznie dla zaszczepionych osób. Uczelnia uspokaja, że nie ogranicza w ten sposób nikomu prawa do edukacji i wszystkie inne zajęcia będą dostępne bez tego rozróżnienia.

Przez 11 godzin strażacy gasili pożar pensjonatu w Strzebowiskach koło Leska (Podkarpacie). Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane, jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej z budynku ewakuowało się pięć osób. Podczas akcji użyto między innymi dronów z kamerą termowizyjną.

W Radymnie (Podkarpacie), na parkingu przy kąpielisku, piesi przeżyli chwile grozy - musieli uciekać przed samochodem. Kierowca bmw porzucił potem auto i uciekł. 26-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego usłyszał zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grupy ludzi znajdujących się na parkingu.