Prawo i Sprawiedliwość

Prawo i Sprawiedliwość

Milionerzy władzy. Kryzys nie dotyczy wszystkich, niektórzy radzą sobie świetnie. Dzięki Prawu i Sprawiedliwości liczba milionerów w Polsce zwiększyła się o co najmniej 66 nazwisk. Ponad 100 osób związanych z PiS-em zarobiło w sumie w ostatnich latach ponad 250 milionów złotych. Kwota robi wrażenie - tak jak ich lojalność wobec władzy, która często jest sowicie wynagradzana. Dawid Rydzek.

Ani słowa o katastrofie ekologicznej, umierającej Odrze, tonach śniętych ryb. Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyszedł do dziennikarzy, nie pozwolił sobie zadać żadnego pytania i w ogóle nie zabrał głosu w najważniejszej teraz sprawie w Polsce. Czy takie jest podejście rządzących do dramatu, który dzieje się wokół i w samej Odrze? W Sejmie odbyło się też nadzwyczajne posiedzenie komisji w sprawie zatrutej rzeki. Barbara Sobska.

Odra umiera - widać to na jej brzegach i powierzchni. Premier Mateusz Morawiecki zdymisjonował szefów Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Wód Polskich. Do tej pory w rzece nie wykryto rtęci — to główny komunikat rządu. Komunikatu z ostrzeżeniami do ludzi i konkretnych działań zabrakło. Aleksandra Kąkol.

W czwartek nad Odrą zebrali się przedstawiciele rządu, ale tuż obok okoliczni mieszkańcy, którzy nie kryli pretensji, dlaczego władze nie ostrzegały o zagrożeniu. Z niewyjaśnionych przyczyn kolejny dzień z rzeki wyławiane są tony martwych ryb. Monika Celej.