Wrocław

Wrocław

Szpitalny Oddział Ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ulicy Kamieńskiego we Wrocławiu wyłączony do odwołania. Powodem nie jest - jak mówi rzecznik urzędu marszałkowskiego - koronawirus, ale brak personelu, związany między innymi z absencjami spowodowanymi indywidualnymi problemami zdrowotnymi pracowników.

Co najmniej 50 nagrobków zniszczono na terenie jednego z cmentarzy żydowskich we Wrocławiu. W sprawie zatrzymano pięciu 12-latków. O losie chłopców zdecyduje teraz sąd rodzinny. Policja podkreśla, że sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że w akcie wandalizmu mogły brać udział także inne osoby.

Wrocławskie MPK apeluje do mieszkańców o rozwagę w momencie przechodzenia przez tory tramwajowe. I pokazuje, co dzieje się w pojazdach, gdy motorniczy, tuż przed pieszym lub rowerzystą, musi gwałtownie hamować. - To stresujące sytuacje – podkreśla jeden z pracowników miejskiego przewoźnika.

Nieprzytomny rowerzysta został przewieziony do szpitala po tym, jak został potrącony przez samochód osobowy. Kierowca tłumaczył, że mężczyzny nie zauważył. Choć wcześniej ustąpił pierwszeństwa dwóm innym rowerzystom. Sprawę wyjaśnia policja z Opola.

W 2001 roku podczas transakcji samochodowej miał oszukać kontrahenta na 10 tysięcy marek niemieckich, a w 2002 roku przy pomocy podrobionych dokumentów zawarł umowę z jedną z sieci telefonii komórkowej, wchodząc w posiadanie telefonu Nokia 3310. I ślad po nim zaginął. Aż do teraz.