Ordo Iuris

Ordo Iuris

Aleksander Stępkowski, znany z konserwatywnych poglądów sędzia Sądu Najwyższego, dziś unika rozmowy na ich temat. Przekonuje, że w Europejskim Trybunale Praw Człowieka, do którego kandydaduje, będzie sędzią orzekającym wyłącznie na podstawie akt, a nie poglądów. Michałowi Traczowi udzielił pierwszego wywiadu po ogłoszeniu jego kandydatury do Trybunału.

Dr Tymoteusz Zych, wiceprezes Ordo Iuris zasiada w radzie Narodowego Instytutu Wolności, który zajmuje się przyznawaniem dotacji organizacjom pozarządowym. Ten sam dr Tymoteusz Zych jest prezesem Ośrodka Analiz Prawnych, Gospodarczych i Społecznych im. Hipolita Cegielskiego - organizacji, która takie dotacje otrzymuje. Dr Zych nie widzi w tym nic złego.

Kierowniczce sklepu sieci IKEA grożą dwa lata więzienia za "ograniczanie praw pracowniczych ze względu na wyznanie". Wszystko zaczęło się od wpisu pracownika na temat osób LGBT na firmowym portalu. W sprawę, która mogła mieć swój finał w sądzie pracy, włączyła się prokuratura, która na biegłego powołała księdza znanego z kontrowersyjnych wypowiedzi na temat osób LGBT oraz związanego z instytucją, która broni poszkodowanego. Artur Warcholiński pyta o możliwy konflikt interesów i obiektywizm opinii biegłego.