Łódź

Łódź

Zbigniew D., związany ze światem sportu łódzki naukowiec, jest podejrzany w sprawie handlu dyplomami ukończenia studiów. W jego telefonie - jak wynika z doniesień medialnych - prokuratorzy prowadzący śledztwo znaleźli zdjęcia świadectw i dyplomów. W tle pojawiają się nazwiska gwiazd polskiego sportu. Ministerstwo Edukacji i Nauki zwróciło się do łódzkiej uczelni o wyjaśnienia.

Kierowcy, którzy jechali S8 w kierunku południowym przez powiat piotrkowski (woj. łódzkie), mogli we wtorek utknąć w gigantycznym korku o długości nawet kilkunastu kilometrów. Przez węzeł komunikacyjny u zbiegu dk12, dk91 i S8 przejeżdżała bowiem spowalniająca ruch kolumna maszyn rolniczych, którą tworzyli protestujący z AgroUnii. Protest już się zakończył.

Nie radzili sobie z pielęgnacją córki, więc używali przemocy. 28-letnia Agata K. i jej o rok młodszy partner Kacper J. zostali w środę skazani przez Sąd Okręgowy w Łodzi za fizyczne znęcanie się nad własnym dzieckiem. Antosia miała cztery miesiące, kiedy była potrząsana i uderzana za to, że płacze. Zdaniem sądu, skazani nie przejmowali się tym, czy dziewczynce może stać się krzywda. W końcu trafiła do szpitala, gdzie musiała przejść operację ratującą życie.

Małżeństwo, które opiekowało się chorym na cukrzycę znanym dziennikarzem muzycznym Bohdanem Gadomskim, usłyszało zarzuty nieumyślnego spowodowania jego śmierci. Śledztwo prowadzone przez łódzką prokuraturę wykazało, że do zgonu doszło na skutek przedawkowania insuliny. Podejrzani nie przyznali się do winy.

Gdańska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci 30-latki, która w listopadzie ubiegłego roku zmarła w kabinie deprywacji sensorycznej w salonie kosmetycznym. - Przyczyną jej śmierci było nagłe, niespodziewane zatrzymanie krążenia - przekazuje Grażyna Wawryniuk z gdańskiej prokuratury okręgowej.