Łódź

Łódź

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci kierowcy samochodu osobowego, który we wtorek rano pod Pabianicami (woj. łódzkie) zderzył się czołowo z ciężarówką. Policyjne ustalenia są na razie takie, że 35-latek próbował wyprzedzać jadące przed nim samochody. 

22-letnia kobieta, która jest podejrzana o spowodowanie wypadku, w którym zginęły trzy osoby (motocyklista jadący z żoną oraz poruszający się drugą maszyną ich znajomy) została tymczasowo aresztowana. Sąd, zgadzając się na zastosowanie najsurowszego ze środków zapobiegawczych, zaznaczył, że podejrzana będzie mogła wyjść z celi, jeżeli wpłaci 150 tysięcy złotych kaucji. Prokuratura odwołała się od tej decyzji.

Czterech młodych mężczyzn zostało skazanych za wprowadzenie do obrotu dopalaczy, które w 2018 roku w Łodzi i Bełchatowie zebrały śmiertelne żniwo. Prokuratura zgromadziła dowody wskazujące na to, że przez te substancje życie straciły co najmniej cztery osoby.

Członkowie internetowej grupy LDZ Zmotoryzowani Łodzianie zawiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską. Miało ono polegać na niedopełnieniu obowiązków funkcjonariusza publicznego, co sprawiło, że stan dróg w mieście jest fatalny.

Kierowca zaparkował auto w centrum Łodzi i poszedł do sklepu. Po kilku sekundach szybę w aucie wybiło dwóch mężczyzn i ukradło reklamówkę, w której było - jak ustalił reporter TVN24 - osiemset tysięcy złotych. Przypadkowym świadkiem zuchwałej kradzieży był policjant po służbie, który zatrzymał jednego ze sprawców i odzyskał łup. Moment kradzieży nagrały miejskie kamery.

Wśród tegorocznych uczestników biegu Wings For Life nie mogło zabraknąć Dominiki Stelmach, która pięciokrotnie wygrywała w zawodach wśród kobiet. Tym razem - jak sama mówi - biegnie osłabiona, trzy dni po szczepieniu. - Szczepić się trzeba, to jest ważniejsze – podkreśla.