Łódź

Łódź

Łóżek dla chorych na COVID-19 jest 109, z czego 102 są już zajęte. Na wynik testu czeka kolejnych 25 pacjentów. Tak wygląda obecnie sytuacja w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym (WSzZ) w Płocku. Najnowsze informacje przekazał dyrektor placówki, który zapowiedział, że w Płocku od grudnia ruszy szpital tymczasowy budowany przez PKN Orlen.

Prokuratura bada okoliczności śmierci 44-letniego Ukraińca, który zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek w czasie interwencji policji. - Mężczyzna był pobudzony, atakował funkcjonariuszy - informuje Joanna Kącka z łódzkiej komendy wojewódzkiej. Przyczyny śmierci ma wyjaśnić sekcja zwłok.

Nad rzekę mieli - jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych - przyjechać wypożyczonym samochodem dostawczym. Wyciągnęli ze strefy bagażowej skatowane ciało, które zawinęli potem w dywan. - Wrzucili ciało z mostu do Bzury, ale utknęło ono na kamieniach - informują prokuratorzy badający sprawę śmierci 49-latka z Aleksandrowa Łódzkiego. O zabójstwo podejrzana jest 28-letnia kobieta i jej o rok starszy partner.