Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia robi kolejny krok w polityce - zakłada partię, ale to nie on będzie budował partyjne struktury. Choć to on chce, by partia wniosła świeżość na polską polityczną scenę. Barbara Sobska.

Przed laty Janusz Palikot, Ryszard Petru i Paweł Kukiz próbowali wprowadzić na scenę polityczną całkowicie nowe formacje. Żadna z nich nie przetrwała do dziś. Przynajmniej w niezmienionej formie. Radomir Czarnecki, reporter "Czarno na białym" pyta więc Palikota, Petru i Kukiza o to, jak oceniają szanse przetrwania na scenie politycznej nowego ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni i jakie mają rady dla jego lidera.

Niedoświadczona posłanka, która dokonała właśnie niespodziewanej politycznej wolty. W tym tygodniu dom Hanny Gill-Piątek zamienił się w sztab kryzysowy, a ona - dotąd jedna z 49 posłów Lewicy - stała się pierwszym przedstawicielem Szymona Hołowni w Sejmie. W rozmowie z nami przyznaje, że nie ostatnim. 

O jednego posła chudsza jest Lewica. Posłanka Hanna Gill-Piątek wystąpiła z partii Wiosna i wstąpiła do Ruchu Polska 2050. Od teraz będzie współpracowała z Szymonem Hołownią. Będzie też jego pierwszym posłem w parlamencie. Adrianna Otręba.