M. Kidawa-Błońska z poparciem Zielonych

Zieloni podjęli decyzję o poparciu kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - poinformowała w czwartek w Sejmie współprzewodnicząca partii Małgorzata Tracz. Jak oceniła, Kidawa-Błońska ma cechy, które powinien mieć prezydent Polski - spokój, rozwagę i otwartość na dialog. Kidawa-Błońska podziękowała Zielonym za udzielenie jej poparcia i deklarację zaangażowania się w kampanię wyborczą. Zaznaczyła, że na każdym z jej dotychczasowych spotkań wyborczych "Polacy mówią o wolnościach, ochronie zdrowia i klimacie"; zapewniła, że zdaje sobie sprawę, iż są to kwestie, których naprawa wymaga współpracy.

Kidawa-Błońska na czwartkowej konferencji w Sejmie była pytana o ocenę ostatnich działań CBA dla potrzeb śledztwa dotyczącego m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych prezesa Najwyżej Izby Kontroli Mariana Banasia. Śledztwo od grudnia ub. roku prowadzi Prokuratura Regionalna w Białymstoku. W środę funkcjonariusze CBA dokonali przeszukań dwudziestu miejsc, w tym siedziby Najwyższej Izby Kontroli.

-To walka w rodzinie politycznej, kompromitująca Polskę i instytucje, pokazująca, że jesteśmy chorym społeczeństwem, skoro do tego dopuszczamy - mówiła wicemarszałek Sejmu.