Audio: Tak jest

dr Łukasz Jankowski, Grzegorz Bogusz, dr hab. Milenia Fiedler, Monika Żelazowska, Piotr Głuchowski, Tomasz Piątek

Czas trwania 61 min

Dzisiaj nie mamy do czynienia z trzecią falą epidemii, tylko z nałożeniem się wszystkich fal na siebie. Trzeba skupić się na osobach, które cierpią na inne choroby niż COVID-19 oraz na koordynacji działań i logistyce dotyczącej miejsc w szpitalach - stwierdził w "Tak jest" doktor Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. - Sytuacja wygląda tak, że zespoły, które powinny reagować na stan zagrożenia życia w ciągu kilku minut, stoją i czekają na przekazanie pacjenta. To, co zajmowało nam do 15 minut, w tej chwili przeciąga się do 3-5 godzin - alarmował ratownik medyczny Grzegorz Bogusz.

 

W drugiej części programu o oskarżeniach dotyczących przemocy i mobbingu w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi rozmawiały doktor habilitowana Milenia Fiedler, rektor szkoły i Monika Żelazowska, pełnomocnik rektora do spraw przeciwdziałania dyskryminacji.

 

Na koniec Piotr Głuchowski, dziennikarz "Gazety Wyborczej", współautor książki "Imperator. Sekrety Ojca Rydzyka" i Tomasz Piątek, pisarz, dziennikarz, autor książki "Rydzyk i przyjaciele. Kręte ścieżki" wskazywali na dowody współpracy redemptorysty Tadeusza Rydzyka z SB i KGB. - Są dowody na to, że Tadeusz Rydzyk był dla służb bezpieczeństwa kimś niezwykle ważnym - podkreślał Piątek. - Przekaz Radia Maryja współbrzmi z propagandą Kremla i jest jak najbardziej na rękę Władimirowi Putinowi, ponieważ od 20 lat jest przekazem antyeuropejskim - dodał Głuchowski.