Kropka nad i

Kropka nad i

Zaskakuje mnie, że konserwatywna prawica, która od lat o tym mówi, nie chce oczyszczenia Kościoła katolickiego z pedofilów. Ta komisja państwowa jest tak naprawdę komisją fikcyjną- ocenił w "Kropce nad i" TVN24 publicysta Tomasz Terlikowski. Zdaniem redaktora naczelnego "Liberte" Leszka Jażdżewskiego trudno wierzyć, że hierarchowie łączeni z ukrywaniem księży oskarżanych o pedofilię "pod wpływem listu ze Stolicy Apostolskiej mieliby zmienić swoje postępowanie".

Minister Łukasz Szumowski zgłaszał mi, że spółka albo spółki jego brata aplikują o granty w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Ustaliłem z ministrem, że nie będzie podejmował żadnych decyzji związanych z przyznawaniem grantów przez NCBiR i tak też przez cały okres jego pracy w ministerstwie nauki się stało - powiedział w poniedziałek w "Kropce nad i" lider Porozumienia i były wicepremier Jarosław Gowin.

Na dzisiaj w polskich więzieniach przebywa 868 osób skazanych prawomocnym wyrokiem za przestępstwa pedofilii - poinformował w "Kropce nad i" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik z Solidarnej Polski. Jak mówił, wśród tych osadzonych jest jeden ksiądz i jeden zakonnik, czyli "0,2 procenta". - Taka jest cała prawda, natomiast to jest o dwie osoby za dużo - podkreślił.

- Wyliczając dokładnie terminy zapisane w tej ustawie i biorąc pod uwagę graniczny termin 6 sierpnia, 28 czerwca to jest ostatnia data, kiedy wybory bezpiecznie mogą się odbyć. Bezpiecznie to znaczy z zachowaniem wszystkich maksymalnych terminów - mówił w "Kropce nad i" poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek. Zdaniem posłanki Barbary Nowackiej z Koalicji Obywatelskiej "w PiS-ie nie potrafią niczego zrobić normalnie, praworządnie i spokojnie".

Jako żona Władka ręczę za niego całą sobą. Jest naprawdę dobrym człowiekiem. Wiem, że stanie na wysokości zadania i będzie najlepszym prezydentem, jakim tylko może być - powiedziała w "Kropce nad i" Paulina Kosiniak-Kamysz, żona szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.

"Twój ból jest lepszy niż mój" to był utwór, który w dosyć wyważony sposób opowiadał historię, która się zdarzyła - ocenił w "Kropce nad i" Sławomir Pietrzak, były gitarzysta Kultu, obecnie wydawca Kazika Staszewskiego. Komentował sytuację związaną z anulowaniem notowania Listy Przebojów Trójki, w którym piosenka ta zajęła pierwsze miejsce.

Mamy bez przerwy do czynienia z tym, że CBA przepuszcza jak przez dziurawe sito wszystkie sprawy, które są w jakiś sposób związane z ludźmi rządu. Tu mamy miliony złotych, które płyną gęstym strumieniem do rodziny ministra zdrowia - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Tak komentował ostatnie doniesienia dotyczące ministra Łukasza Szumowskiego i jego majątku.