Kropka nad i

Kropka nad i

Na dzisiaj w polskich więzieniach przebywa 868 osób skazanych prawomocnym wyrokiem za przestępstwa pedofilii - poinformował w "Kropce nad i" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik z Solidarnej Polski. Jak mówił, wśród tych osadzonych jest jeden ksiądz i jeden zakonnik, czyli "0,2 procenta". - Taka jest cała prawda, natomiast to jest o dwie osoby za dużo - podkreślił.

- Wyliczając dokładnie terminy zapisane w tej ustawie i biorąc pod uwagę graniczny termin 6 sierpnia, 28 czerwca to jest ostatnia data, kiedy wybory bezpiecznie mogą się odbyć. Bezpiecznie to znaczy z zachowaniem wszystkich maksymalnych terminów - mówił w "Kropce nad i" poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek. Zdaniem posłanki Barbary Nowackiej z Koalicji Obywatelskiej "w PiS-ie nie potrafią niczego zrobić normalnie, praworządnie i spokojnie".

Jako żona Władka ręczę za niego całą sobą. Jest naprawdę dobrym człowiekiem. Wiem, że stanie na wysokości zadania i będzie najlepszym prezydentem, jakim tylko może być - powiedziała w "Kropce nad i" Paulina Kosiniak-Kamysz, żona szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.

"Twój ból jest lepszy niż mój" to był utwór, który w dosyć wyważony sposób opowiadał historię, która się zdarzyła - ocenił w "Kropce nad i" Sławomir Pietrzak, były gitarzysta Kultu, obecnie wydawca Kazika Staszewskiego. Komentował sytuację związaną z anulowaniem notowania Listy Przebojów Trójki, w którym piosenka ta zajęła pierwsze miejsce.

Mamy bez przerwy do czynienia z tym, że CBA przepuszcza jak przez dziurawe sito wszystkie sprawy, które są w jakiś sposób związane z ludźmi rządu. Tu mamy miliony złotych, które płyną gęstym strumieniem do rodziny ministra zdrowia - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Tak komentował ostatnie doniesienia dotyczące ministra Łukasza Szumowskiego i jego majątku.

Tego rodzaju kontakty bywały przeróżne. Ze mną się kontaktowali ludzie za pomocą mediów społecznościowych. Ludzie, których w życiu nie widziałem, zgłaszali się z ofertą sprzedaży jakiejś liczby sprzętu ochrony osobistej – mówił w "Kropcie nad i" rzecznik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, europoseł Adam Bielan. Odniósł się w ten sposób do kontrowersyjnego zakupu masek ochronnych dokonanego przez resort zdrowia. 

Prezes Kaczyński może w tym momencie ważyć to, czy bardziej mu zależy na przeforsowaniu reelekcji Andrzeja Dudy 23 maja, czy też stabilna większość rządowa jest dla niego ważniejsza - mówił w "Kropce nad i" profesor Antoni Dudek. W TVN24 odniósł się do wyborów prezydenckich i podjętej w ich sprawie uchwały Państwowej Komisji Wyborczej. - Każda hipoteza jest możliwa - mówił drugi gość programu, Aleksander Smolar, komentując możliwą nową datę wyborów.