Opinie i wydarzenia

Andrzej Duda o koronawirusie

W województwie warmińsko-mazurskim w tej chwili nie ma żadnego przypadku zachorowania spowodowanego koronawirsuem, pięć osób jest w kwarantannie szpitalnej, a kilkanaście osób w kwarantannie domowej - powiedział w piątek w Szczytnie prezydent Andrzej Duda.

Dodał, że "był problem" osób, które mogły się zetknąć z jedynym jak do tej pory pacjentem w Polsce, u którego stwierdzono koronawirusa. - To byli pasażerowie autobusu, którym ten człowiek przyjechał z Niemiec, wszystkie te osoby zostały ustalone i wszystkie te osoby są w tej chwili poddane kwarantannie - powiedział prezydent.

Podkreślił, że województwo warmińsko-mazurskie jest przygotowane na ewentualne pojawienie się przypadku koronawirusa. - Tutaj sytuacja jest absolutnie pod kontrolą - stwierdził prezydent dodając, że "są uruchomione infolinie, są podjęte wszystkie działania zabezpieczające - policja działa, straż pożarna działa; przeprowadzono ćwiczenia, postawiono tymczasowe izby przyjęć, personel medyczny także przygotowuje się i ćwiczy korzystanie z nich".

06.03.2020
Długość: 5 min