Audio: Fakty po Faktach

Rafał Trzaskowski, Marcin Bosacki, Janusz Zemke, Mykoła Kniażycki, gen. Mieczysław Bieniek, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, Jerzy Maria Nowak, prof. Jacek Czaputowicz, Bogusław Chrabota, Jerzy Baczyński, Agnieszka Lichnerowicz

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24, że po sobotniej wizycie Joe Bidena w stolicy i rozmowie na Stadionie Narodowym, cieszy go obietnica, że Stany Zjednoczone pomogą w systemie relokacji uchodźców, a także wesprą Polskę i inne kraje finansowo. Jak przypomniał, prosił prezydenta USA, by ta pomoc nie trafiała tylko do rządu centralnego, ale też bezpośrednio do uchodźców, organizacji pozarządowych i samorządów. - Dziesięć dni temu w środku nocy dzwoniłem do innych prezydentów i burmistrzów w Polsce i Europie i prosiłem ich: przyślijcie dwa autobusy. (...) Przecież tak nie da się zarządzać wielkim problemem - mówił o pomocy dla uchodźców z Ukrainy prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. 

 

PRZEMÓWIENIE JOE BIDENA NA ZAMKU KRÓLEWSKIM W WARSZAWIE 

 

Następnie przemówienie Joe Bidena i jego wizytę w Polsce komentowali: Marcin Bosacki - senator Platformy Obywatelskiej i były ambasador Polski w Kanadzie, Janusz Zemke – były wiceminister obrony w rządzie SLD; Mykoła Kniażycki – dziennikarz i deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy; gen. Mieczysław Bieniek - były zastępca dowódcy NATO do spraw transformacji; Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz - była ambasador Polski w Moskwie; Jerzy Maria Nowak - były ambasador Polski przy NATO, profesor Akademii Finansów i Biznesu Vistula; profesor Jacek Czaputowicz - były szef MSZ, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego; Bogusław Chrabota z "Rzeczpospolitej"; Jerzy Baczyński z "Polityki" oraz Agnieszka Lichnerowicz z radia TOK FM.