Jarosław Kaczyński na Forum Młodych PiS w Lublinie

Jeśli wolność w Polsce ma się rozszerzać, to Andrzej Duda musi zostać prezydentem - powiedział w środę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji Forum Młodych PiS w Lublinie. - Jeśli dzisiaj Andrzej Duda jest w Stanach Zjednoczonych i prowadzi tam rozmowy o stosunkach polsko-amerykańskich, także w sferze militarnej, to on tam walczy o wolność, o polską wolność - dodał prezes PiS.

Jarosław Kaczyński nawiązał w trakcie swojego wystąpienia do wizyty ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. - Jeśli dzisiaj Andrzej Duda jest w Stanach Zjednoczonych i prowadzi tam rozmowy o stosunkach polsko-amerykańskich, także w sferze militarnej, to on tam walczy o wolność, o polską wolność - powiedział prezes PiS.

Dodał, że "obóz dobrej zmiany, na którego czele stoi Andrzej Duda, to obóz wolności na dziś i na jutro". - Chcemy tej wolności, właśnie tej szeroko rozumianej, także tej, którą może zapewnić tylko bogacąca się, dobrze zorganizowana Polska - podkreślił Kaczyński.

Dodał, że "ci, którzy uważają, że wolność tę najszerzej rozumianą, także tę, która wymaga różnych możliwości w sferze ekonomicznej, technicznej, może nam zapewnić ktoś inny, jakaś inna organizacja niż państwo polskie, ci się mylą, są bardzo naiwni albo źli".

- My jesteśmy obozem wolności i jeśli w Polsce wolność nie ma się cofać, a ma się rozszerzać, także na te dziedziny, o których tu była mowa, także jeżeli chodzi o praktyczną wolność człowieka, który ma odpowiednie środki, ma dostęp do mieszkania, ma dostęp do kultury ze względu na między innymi to, że ma odpowiednią ilość pieniędzy w portfelu, jeżeli chcemy, by to wszystko co w naszym świecie (...) jest tak pociągające, jest tak piękne. To wszystko co może zapewnić ludziom piękne, dobre życie, żeby rzeczywiście było nie tylko marzeniem, nie tylko chimerą, ale przyszłością naszego narodu, to musimy powiedzieć jasno: Andrzej Duda musi zostać prezydentem Rzeczypospolitej - mówił Kaczyński.

Dodał, że jest optymistą. - Pierwsza tura, zwyciężymy - powiedział.