Debata "30 lat wolności"

30 lat wolności

Debata "30 lat wolności"

Czy wciąż łączą nas ideały wolności i solidarności? W dyskusji moderowanej przez dziennikarzy Katarzynę Kolendę-Zaleską i Jacka Stawiskiego udział wzięli: Ewa Łętowska - pierwsza Rzecznik Praw Obywatelskich, Timothy Garton Ash - brytyjski historyk zajmujący się głównie historią Europy po 1945 roku, pisarz Stefan Chwin oraz literaturoznawca i tłumacz Michał Rusinek. 

Debata „30 lat wolności” z okazji rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności

Opis programu

4  czerwca 1989 Polacy poszli na wybory, by - jak się okazało - dać wyraz niezadowoleniu wobec panującego systemu. Partia komunistyczna rządząca Polską od zakończenia II wojny światowej zachwiała się w posadach i kilka miesięcy później przestała istnieć. To właśnie 30 lat temu Polacy w pierwszych, częściowo wolnych wyborach pokazali jak bardzo pragną wolności i zmian.

30 lat wolności - o audycji

"30 lat wolności" to całodzienne wydanie specjalne w TVN24, w którym o dokonaniach ostatnich dekad i wielkim przełomie 1989 roku opowiedzieli zaproszeni goście: opozycjoniści z czasów PRL, politycy, historycy i eksperci. TVN24 ze swoimi kamerami pojawiła się w całej Polsce, by pokazać, jak świętowaliśmy ten dzień.  


30 lat wolności - gdzie obejrzeć?

Wydania specjalne obejrzysz w portalu TVN24.