Tylko w TVN24 GO

Świątek dla TVN24: po meczu nawet ja byłam zaskoczona 4.10.2020

Życiowy sukces Igi Świątek. 19-letnia Polka pokonała 6:1, 6:2 rozstawioną z jedynką Rumunkę Simonę Halep i awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju French Open. - Bez wątpienia to jest moje największe osiągnięcie. Cieszę się, że udało mi się poprawić mój najlepszy wynik, bo dwa razy już przegrałam w czwartej rundzie – mówi Iga Świątek w rozmowie z reporterką TVN24 Martą Warchoł.

 

Polka, która mierzyła się z Halep po raz drugi w karierze, przyznaje, że od ubiegłorocznej przegranej wykonała bardzo ciężką pracę. - Ten mecz nie był prosty. Właściwie przez każdą minutę musiałam się pilnować, żeby nie odpłynąć, żeby cały czas utrzymywać ten sam poziom koncentracji. Zagrałam dzisiaj bardzo dobrze i wytrąciłam całą broń z ręki Simony – wspomina. I dodaje: - Myślę, że miałam bardzo dobry dzień. Rzadko takie dni się zdarzają, zwłaszcza w tenisie, gdzie turniejów jest bardzo dużo i czasami gramy turniej za turniejem. Cieszę się, że zagrałam tak dobrze, zwłaszcza dzisiaj, przeciwko tak wymagającej zawodniczce, i że udało mi się od początku utrzymywać inicjatywę. I wytrąciłam jej właściwie wszystkie atuty z ręki. 

 

Nie ukrywa również, że tuż po wygranej, sama była zaskoczona. - Pierwszy raz udało mi się utrzymać taki poziom gry przez cały mecz. Myślę, że mój poziom mógł ją zaskoczyć - opowiada.

Długość: 10 min