Tak jest

Adam Piechnik, dr Tomasz Karauda, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Artur Soboń, Dorota Segda, Aleksandra Konieczna

Generalnie nie ma pogotowia ratunkowego. Zajmujemy się przewożeniem pacjentów z nasilonymi dusznościami w przebiegu SARS-CoV-2, co powoduje, że zespoły pogotowia ratunkowego są bardzo często niedostępne dla ludzi, którzy potrzebują nas w przypadkach innych. To jest dramat – mówił w "Tak jest" ratownik medyczny Adam Piechnik. Razem z doktorem Tomaszem Karaudą ze Szpitala Uniwersyteckiego im. Norberta Barlickiego w Łodzi rozmawiali o sytuacji w pogotowiu ratunkowym i szpitalach podczas trzeciej fali pandemii. - Problem jest w dramacie technicznym, w niedoborze transportu, personelu, całej technologii – wymieniał doktor. Goście programu komentowali też protest rezydentów oraz ewentualne wprowadzenie całkowitego lockdownu. - To średniowieczna metoda, ale skuteczna – ocenił dr Karauda.

 

W drugiej części programu goście Moniki Olejnik - Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica) oraz wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń (PiS) skomentowali transfer Moniki Pawłowskiej z Lewicy do Porozumienia oraz dyskutowali o majątku i powiązaniach prezesa Orlenu Daniela Obajta. - Obajtek i osoby uwikłane w tego rodzaju afery nie unikną odpowiedzialności, kiedy uda się odbudować prokuraturę – zapowiedziała posłanka.

 

Na koniec aktorka, rektor Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Dorota Segda oraz aktorka i wykładowczyni Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera Aleksandra Konieczna odniosły się do ostatnich zarzutów o poniżanie, mobbing i wykorzystywanie seksualne w szkołach aktorskich.