Tak jest

Michał Rogalski, dr Maciej Kawecki, Jan Strzeżek, Joanna Scheuring-Wielgus, Jacek Protasiewicz, Jarosław Sachajko, Agaton Koziński, Renata Grochal

W tym momencie Ministerstwo Zdrowia stało się jedynym źródłem danych. Nie ma możliwości ich weryfikacji – mówił w "Tak jest" Michał Rogalski, twórca bazy danych o koronawirusie w Polsce. - Tutaj rzeczywiście apelowałbym do tego, żebyśmy byli absolutnie rzetelni w przekazywaniu tego typu treści. To jest informacja publiczna – dodał dr Maciej Kawecki, dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. Oceniali oni zmianę sposobu publikacji danych o chorych na COVID-19.

 

W drugiej części programu goście Andrzeja Morozowskiego Jan Strzeżek (Porozumienie) i Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica) dyskutowali o decyzji PSL dotyczącej zakończenia współpracy ze środowiskiem Kukiz’15. Prowadzący rozmawiał też z Jackiem Protasiewiczem (UED) o przyczynach tej decyzji oraz z Jarosławem Sachajko (Kukiz’15) o tym, jaka jest reakcja posłów Kukiz’15.

 

Na koniec decyzję PSL i to, jak zmieni się po niej scena polityczna, komentowali Agaton Koziński z miesięcznika "Wszystko Co Najważniejsze" i Renata Grochal z "Newsweeka".