Polscy naukowcy chcą przeskanować Księżyc. Ambitna misja może dać wiele korzyści

Kijek w kosmosie

Polscy naukowcy chcą przeskanować Księżyc. Ambitna misja może dać wiele korzyści

Czas na zbudowanie polskiej misji kosmicznej - ogłosił niedawno prezes Polskiej Agencji Kosmicznej. Celem ma być Księżyc. Wśród propozycji polskich naukowców znalazła się między innymi sonda MIRORES, której zadaniem będzie skanowanie powierzchni naszego naturalnego satelity w celu poszukiwania złóż surowców. Autorem tej koncepcji jest doktor Jakub Ciążela z Instytutu Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk, który był gościem programu "Kijek w kosmosie".

Opis programu

Dlaczego chcemy skolonizować Marsa, ile kosztuje lot na orbitę i czy jesteśmy świadkami nowego wyścigu kosmicznego? Na te i inne pytania odpowiedzą goście programu "Kijek w kosmosie". Na program zaprasza Hubert Kijek, który obiecuje, że - tak jak śpiewał Franka Sinatra w hicie "Fly Me to the Moon" - "pozwoli państwu zobaczyć jak wygląda wiosna na Jowiszu i Marsie".

 

Hubert Kijek - dziennikarz i popularyzator nauki. Od 2015 roku pracuję dla TVN24, TVN24 BIS i TVN24 GO. Zajmuje się opisywaniem wydarzeń na świecie, tłumaczeniem zawiłości polityki międzynarodowej, nagrywaniem ciekawych historii i opowiadaniem o zagadkach wszechświata.

02.06.2023
Kraj produkcji: Polska