Audio: Rozmowa Piaseckiego

Krzysztof Gawkowski

Mam wrażenie, że w Pałacu Prezydenckim jest przekonanie, że decyzja została podjęta. Lobbowaliśmy, żeby prezydent zawetował ustawę  - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" Krzysztof Gawkowski, szef klubu Lewicy, po środowym spotkaniu prezydenta z przedstawicielami klubów i kół w sprawie ustawy represyjnej. Jak mówił, "w powietrzu wisiało przekonanie, że ustawa kagańcowa i cała reforma wydziału sprawiedliwości musi być domknięta, a prezydent na 99,9 procent ustawę podpisze".

Szef klubu Lewicy powiedział również, że poprosili prezydenta, by ten wstrzymał się z nominacjami sędziów rekomendowanych przez KRS do momentu wydania orzeczenia przez Trybunał Konstytucyjny. - Prezydent przychylił się do tego, powiedział, że to jest stanowisko, które rozważa, które ogłosi w najbliższych dniach - mówił. 

Konrad Piasecki pytał Gawkowskiego także o zapowiadany od kilku dni wniosek o wotum nieufności dla szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego w związku z materiałem "Superwizjera" TVN24. - W tym tygodniu, ewentualnie na początku przyszłego, będziemy mieli wszystkie 69 podpisów pod wnioskiem o jego odwołanie - dodawał.