Audio: Fakty po Faktach

Włodzimierz Cimoszewicz, prof. Włodzimierz Wróbel, Petro Poroszenko

W programie "Fakty po Faktach" w TVN24 Włodzimierz Cimoszewicz komentował sprawę środków z Krajowego Planu Odbudowy. - Jak zdobyć te pieniądze? Trzeba zrobić to, do czego się zobowiązało - mówił były premier. Odniósł się również do antyunijnej narracji, którą prowadzi Prawo i Sprawiedliwość. - To jest niemądre, to jest zrażanie do siebie partnerów - powiedział Cimoszewicz.

 

Następnie w programie o losowaniu sędziów do Izby Odpowiedzialności Zawodowej Piotr Marciniak rozmawiał z profesorem Włodzimierzem Wróblem, sędzią Sądu Najwyższego. - To jest taki ciągle trwający taniec przebierańców - mówił profesor Wróbel. Jego zdaniem nowa instytucja "to dalej będzie sąd, który stworzył sobie polityk".

 

W programie także był prezydent Ukrainy Petro Poroszenko opowiedział o obecnej sytuacji na wojennym froncie. - Obecnie sytuacja jest trudna. Zatrzymaliśmy rosyjską ofensywę na wschodzie. Putin wielokrotnie obiecywał zdobycie kontroli nad całym Donbasem, ale to się nie wydarzyło - mówił Poroszenko. Dodał, że ostatnie dni spędził na wschodzie Ukrainy i przekazał, że obecnie trwają "bardzo zacięte walki" w Bachmucie, Słowiańsku i Kramatorsku. - Wszystko tam jest pod naszą kontrolą. Ukraińska armia nie tylko szykuje się do kontrofensywy, już ją przeprowadza. Krok po kroku zbliżamy się do uwolnienia ukraińskiej ziemi spod okupacji - powiedział Poroszenko.

10.08.2022
Długość: 42 min